Portret biznesowy

- profesjonalna wizytówka dla Ciebie i Twojej firmy.

Dobry portret biznesowy buduje pozytywny wizerunek całego przedsiębiorstwa oraz tworzy spójny przekaz świadczący o jakości i profesjonalizmie.
Profesjonalny wizerunek to również podstawa budowania relacji między przedsiębiorstwami oraz klucz do zdobycia zaufania klientów.

Wraz z moim zespołem wykonuję indywidualne zdjęcia portretowe o charakterze biznesowym, jak i organizuję sesje fotograficzne, w których należy ukazać pracowników oraz atmosferę w miejscu pracy.

Nie ma znaczenia czy są to duże sesje fotograficzne dla klientów korporacyjnych czy indywidualna sesja, z której ma powstać kilka profesjonalnych portretów. Każde zlecenie traktuję indywidualnie, uwzględniając specyficzne potrzeby klienta oraz branży w jakiej działa.

To kompleksowa usługa: od koncepcji sesji fotograficznej poprzez jej wykonanie oraz etap postprodukcji.

Fotografia biznesowa
jako indywidualna wizytówka.

Profesjonalny portret biznesowy wykonany przez doświadczonego fotografa, stosuje się powszechnie w różnych typach biznesu. Charakter wykonywanych zdjęć zależy w głównej mierze od specyfiki branży oraz zakresu prowadzonej działalności. Obecnie w dobie rozwoju technologii cyfrowych wysokiej jakości zdjęcia pracowników lub właścicieli firmy wykorzystuje się na stronach internetowych, w mediach społecznościowych (np. na Facebooku lub LinkedIn) oraz w różnego rodzaju materiałach wizualnych, przedstawiających daną organizacje na zewnątrz. Dlatego tak ważnym jest aby zdjęcia biznesowe były wykonane w sposób profesjonalny, estetyczny i spójny.
Z moich rozmów z klientami, jasno wynika, iż profesjonalny portret korporacyjny wpływa pozytywnie na ich relacje z kontrahentami, którzy chętniej nawiązują kontakt relację i korzystają z usług konkretnego biznesu, jeśli widzą, z kim mają do czynienia.

Z drugiej strony dobry portret biznesowy to również doskonały sposób na pokazanie własnej indywidualności lub indywidualności prowadzonego biznesu. Dlatego sesja portretowa korporacyjna dla większego grona pracowników, różni się od realizacji zdjęć biznesowych dla przedstawicieli wolnych zawodów, artystów lub osób, które przy pomocy fotografii pragną budować swoją indywidualną markę osobistą.

W każdym z tych przypadków końcowy sukces zależy od umiejętności i doświadczenia fotografa, a także zatrudnionych współpracowników odpowiedzialnych za profesjonalne przygotowanie osoby do sesji w zakresie wizażu, stylizacji czy ubioru. Wszystkie wymienione elementy przekładają się na otrzymanie jak najlepszego produktu jakim jest profesjonalny i skuteczny portret biznesowy.

Informacje praktyczne.

Sesje biznesowe z wykonuję w całym kraju. Są to produkcje wykonywane w studio fotograficznym lub u Zamawiającego, gdzie najczęściej we wskazanym miejscu urządzam przestrzeń, przypominające swoim charakterem typowe studio fotograficzne.
W przypadku kiedy firma nie dysponuje odpowiednim miejscem – doradzam i staram się znaleźć lokalizację, które swoim charakterem najlepiej odpowiada profilowi działalności firmy.

Moje doświadczenie pozwala mi realizować sesje w sposób bezproblemowy. Co ważne, dzięki odpowiedniej organizacji sesji staram się nie zaburzać pracy całej firmy.
Dla jak najlepszego efektu współpracuję z wizażystami oraz stylistami, a potrzebę udziału tych specjalistów rekomenduję moim klientom.
Każde zdjęcie jakie wybiera klient jest poddane autorskiej postprodukcji. Istnieje możliwość zamówienia usługi postprodukcji w zakresie wykonania bardzo subtelnego i naturalnego retuszu.

Informacje o ofercie
i przykładowe ceny.

Na podstawię zapytania od klienta sporządzam ofertę w postaci dokumentu PDF, który zawiera stosowne informacje wraz z proponowanym zakresem wykonania takiej usługi fotograficznej.
Najczęściej jest to oferta wariantowa. Odmiennie, niż jest to w przypadku sesji reklamowych, nie nazywam ich wariantem profesjonalnym, kreacyjnym lub ekonomicznym, ale sporządzam ofertę, w której są wyszczególnione poszczególne składowe proponowanych rozwiązań.
Jest to oferta w której wiadomo ile kosztują zdjęcia z retuszem i bez retuszu oraz jaki jest koszt wykonania usługi wizażysty, aby efekt końcowy zdjęć był jak najlepszy i jak najbardziej naturalny.

Moja oferta jest też ofertą kompleksową zawierającą koszty przygotowania sesji biznesowej w studio lub w lokalizacji wskazanej przez Zamawiającego, a w której fotograf organizuje tymczasowe studio wraz z dostarczeniem oświetlenia niezbędnego do wykonania profesjonalnych zdjęć.
Przykładowo cena jednostkowa wykonania zdjęcia bez retuszu to koszt 95 zł*+VAT, natomiast cena jednego zdjęcia z retuszem wynosi 155 zł*+VAT.

* Podane ceny dotyczą standardowej sesji portretowej o charakterze biznesowym w odległości do 40 km od biura fotografa dla zespołu minimum 20 osób i zamówieniu minimum 20 zdjęć. W cenę nie jest wliczona usługa wizażysty.

Wiem jak zrobić piękny portret.

Zaczynałem od fotografowania piękna. To doświadczenie pozwala mi ukazać każdą osobę w sposób estetyczny, ładny i profesjonalny.

Doświadczenie? Nie jest wymagane!

Liczy się pozytywne nastawienie podczas sesji. Fotograf wraz z zespołem współpracowników mają z sukcesem przeprowadzić Cię przez cały etap powstawiania zdjęć.

Zobacz i dowiedz się więcej jak wykonujemy sesje fotograficzne o charakterze biznesowym lub skontaktuj się ze mną.